melisykslForum Kuralları...

Aşağa gitmek

Forum Kuralları...

Mesaj tarafından mlsyksl_nly Bir 21st Ocak 2009, 01:33

Madde 1 - Foruma üye olduğunuz anda bu kuralları kabul etmiş sayılırsınız.

Madde 2 - Forumlarımızda, herhangi bir konuda dil, din, ırk ayrımı yapmak. Dolaylı olarak İsim, kurum ve kuruluşlara hakaret etmek yasaktır.


2.1 - İnsanları ayrımcılığa teşvik edici resim, video, materyaller eklemek yasaktır.
2.2 - Tarihi konular ile ilgili yorumlar yapılabilir ancak bu yorumlar yapılırken herhangi bir ırk veya din'e mensup insanlar suçlanamaz, aşağlanamaz.
2.3 - Kamu kuruluşları, Devlet görevlileri ve Kurumlar hakkında yorum yapılabilir ancak kurumlar hakkında asılsız iddalar yazılamaz ve kurumlara hakaret edilemez.


Madde 3 - Forumlarımızda, Kişileri rahatsız edici, toplum ahlak kurallarına aykırı yazılar yazmak, küfür etmek ve asılsız ithamlarda bulunmak yasaktır.

3.1 - Forum üyelerinin kişisel bilgilerini özel mesaj aracılığı ile nedensizce istemek yasaktır.
3.2 - Üye listesini açıp, tüm üyelere aynı mesajı sırasıyla atmak ve bu yolla reklam yapmak yasaktır.
3.3 - Özellikle kız nicklerine özel mesaj aracılığı ile "tanışalım mı?, fotoğrafın var mı?" türünde mesajlar atmak yasaktır.


Madde 4 - Forum'a yazı eklerken, yazılarınızın İRC diliyle değil, Türkçe kurallarına uygun olarak eklenmiş olması gerekmektedir. Alfabemizde bulunmayan "k, x, w" gibi harflerin "k, v" gibi harfler yerine kullanılması yasaktır.


4.1 - "Napcaz, iyi gidio, ekledims, bis" şeklinde Türkçe'yi katletmek yasaktır. Kelimelerin doğru yazılışı ile yazılması zorunludur. Bu konuda bilgisi olmayan üyelerin www.tdk.org.tr aracılığıyla kelimelerin doğru yazılışını bulması mümkündür.
4.2 - Forumda İRC diliyle konuşulamayacağı gibi, İrc mantığıyla chat yapar gibi yazışmak veya atışmak yasaktır
.Madde 5 - Beğenmediğiniz, içeriğini yeterli bulmadığınız forumlarla dalga geçmek, üyeyi küçük düşürücü yorumlarda bulunmak yasaktır. İçeriğinden rahatsız olduğunuz forumları "Yöneticiye Rapor Et" linkine tıklayarak forum yönetimine iletme hakkınız bulunmaktadır.

Madde 6 - Yerli ve Yabancı müzik bölümünde sanatçılarla ilgili asılsız haberler yazmak, sevmediğiniz müzisyenlere küçük düşürücü yorumlar yapmak yasaktır. Beğeninizi ölçülü bir şekilde dile getirebileceğiniz gibi, eleştirilerinizi de bu ölçüde yazabilirsiniz.

Madde 7 - Sitedeki görevliler, forumun düzenini sağlamakla yükümlü olduklarından, mesajlarınızın içeriğini silebilme yetkisine sahiptirler. Bu konuda şikayetçi olduğunuz üyelere hakaret etmek veya saldırmak yerine adminlere şikayet etmeniz rica edilmektedir. Bu ricaya uyulmaması sonucunda üyeliğiniz yasaklanır, bu kuralımız esnekliği en az olan kuraldır.

Madde 8 - Tüm üyelere yazma hakkı verilmiş olup, mesajları düzenleme yetkisi forum yönetimine aittir.


En son mlsyksl_nly tarafından 24th Ocak 2009, 19:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mlsyksl_nly
mlsyksl_nly
Admin

Kadın
Mesaj Sayısı : 198
Yaş : 24
Nerden : Bursa
Kayıt tarihi : 28/12/08

Kullanıcı profilini gör http://melisyksl.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz